Βοήθεια.!

Νέος στο χόμπι, γεμάτος απορίες; Ξεκινήστε εδώ!

Συντονιστές: DIM.TS.KAV., giannispopi, GXSARA, κωστας φ

Βοήθεια.!

Δημοσίευσηαπό johnny » Τρί Φεβ 23, 2016 5:19 pm

καλησπέρα σ όλους.!Σαν καινούργιος στο χώρο και εγώ πριν από ένα μήνα και κάτι αγόρασα το πρώτο μου ενυδρείο 60 λίτρον,με όλα τα απαραίτητα(φίλτρο,θερμοστάτη,λάμπες.κτλπ) το έβαλα σε λειτουργία για 3 εβδομάδες,έριξα τα αντιβακτηριακά όπως μου είπανε από το πετ και στην συνέχεια έκανα την επιλογή ψαριών Cardinal Tetra αριθμό 10..Μέσα σε 2 ημέρες δυστυχώς απέμειναν μόνο τα 2..Στην αρχή απόρησα μήπως έκανα κάτι λάθος ως ερασιτέχνης που είμαι άλλωστε,αλλά στην συνέχεια ήρθα σ επαφή με το πετ και μου είπε οτι τα ψαράκια ήτανε άρρωστα,είχαν βγάλει στο σώμα τους κάτι άσπρες κουκίδες σαν αλάτι..το μόνο που μου είπαν να κάνω ήτανε να ανεβάσω τον θερμοστάτη από τους 26 που το είχα στους 30..Θέλω αν είναι εύκολο να μ βοηθήσετε στις εξεις απορίες που έχω Α:Πρέπει να κάνω κάποια αλλαγή νερού πριν φιλοξενήσω νέα ψάρια?B:Πρέπει να ρίξω κάποιο φάρμακο έτσι ώστε νά μην μολύνω τα νέα ψάρια?Γ:Μου προτείνετε να βάλω άλλα είδη ψαριών που έχουνε λιγότερες απαιτήσεις και ίσως είναι ποίο ανθεκτικά?Δ:Πειράζει που έχω ψεύτικα φύτα?να τ βγάλω?Σ ευχαριστώ πολύ..Θα εκτιμούσα την βοήθεια σας.!!
johnny
baby member

Return to Αρχάριοι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης